CZYTELNIE

Aktualnie Czytelnie dysponują 104 miejscami dla użytkowników. Na miejscu korzystać można z Internetu na 17 stanowiskach komputerowych.

W obrębie Czytelni obowiązuje wolny dostęp do półek. Klasyfikacja wewnętrzna oparta jest na 87 działach. Księgozbiór ułożony jest alfabetycznie według tytułów publikacji, oraz jest oklejony w zależności od działu – odpowiednim kolorem. Wprowadzenie kolorów usprawniło poszukiwania wybranego tytułu.

Książki w czytelni udostępnia się na podstawie karty bibliotecznej, którą wyrabiamy w Wypożyczalni. 

 

Czytelnia ogólna

Czytelnia ogólna jest miejscem wolnego dostępu do półek, gromadzi najbardziej aktualną literaturę wymaganą na poszczególnych kierunkach studiów. Księgozbiór podzielony jest na 38 działów klasyfikacji wewnętrznej. Użytkownicy mogą skorzystać z katalogu elektronicznego w systemie OPAC oraz z Internetu stacjonarnego i Wi-Fi. Czytelnia wyposażona jest także w zestaw do czytania ebook-ów dla osób niepełnosprawnych.

Pracownik prowadzący:

mgr Jadwiga Szwedo – Kustosz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 683 528 379

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek:  8:00 - 16:00

sobota:  8:00 - 14:00 (w terminach zjazdów)

 

      

 

Czytelnia wydawnictw prawniczych i prasy

Czytelnia Wydawnictw Prawniczych i Prasy jest miejscem wolnego dostępu do półek, gromadzi najbardziej aktualną literaturę z dziedziny prawa: pracy i ubezpieczeń społecznych, administracyjnego, karnego, cywilnego, podatkowego, międzynarodowego i innych. Księgozbiór podzielony jest na 17 działów klasyfikacji wewnętrznej. Użytkownicy mogą skorzystać z katalogu elektronicznego w systemie OPAC, Internetu stacjonarnego i Wi-Fi oraz z programu prawniczego LEX.  W czytelni dostępne są także 62 tytuły czasopism (dzienników i czasopism naukowych).

Pracownik prowadzący:

mgr Katarzyna Tarnowska - Wojciechowska

tel.: 683 528 372

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek:  9:00 - 16:00

 

 

 

 

 

Wydział Zamiejscowy w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego, ©2018