Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów zajmuje się planowym pozyskiwaniem materiałów bibliotecznych zgodnych z kierunkami kształcenia WZS. Kompletowanie księgozbioru prowadzone jest poprzez bieżące przeglądanie zapowiedzi i ofert wydawniczych , współpracy z księgarniami i hurtowniami oraz propozycje zakupu książek zgłaszanych przez wykładowców i studentów. Nowe nabytki pozyskiwane są drogą kupna, darowizny (od osób prywatnych i instytucji społecznych) i wymiany międzybibliotecznej. Dział ten zajmuje się również formalnym i rzeczowym sporządzaniem opisów katalogowych gromadzonych przez bibliotekę materiałów.

Opracowanie zbiorów odbywa się w formie MARC21 zgodnie z normami i zasadami opisu bibliograficznego. Od 2000 r. opracowanie zbiorów odbywa się w systemie elektronicznym z wykorzystaniem komputerowego programu bibliotecznego PROLIB. Opracowanie rzeczowe zbiorów następuje w oparciu o Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej (JHPBN).

Pracownik prowadzący:

mgr Jadwiga Szwedo – Kustosz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 683 528 379

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek:  9:00 - 16:00

Wydział Zamiejscowy w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego, ©2018