To już pewne – 1 września  2017 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie i Uniwersytet Zielonogórski staną się jedną uczelnią. W wyniku połączenia PWSZ zostanie Wydziałem Zamiejscowym w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego, a studenci PWSZ będą studentami UZ.

Uczelnie łączą siły, a zyskają na tym głównie studenci, bo … duży może więcej. Wydział Zamiejscowy w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego nadal będzie oferował dotychczasowy profil kształcenia. Po uzyskaniu licencjatu studenci z Sulechowa będą mogli podjąć, niejako z automatu,  studia uzupełniające II stopnia, a później jeśli zechcą  … studia doktoranckie. Tej możliwości nie mieli wcześniej na swej macierzystej uczelni.

Współpraca z biznesem jest dla obu uczelni niezmiernie ważna. Dlatego oferta kierowana do małych i całkiem dużych przedsiębiorstw będzie bogatsza aniżeli do tej pory. Moc połączenia obu uczelni da impuls do rozwoju większego Uniwersytetu. To także większy potencjał badawczy i dydaktyczny oraz większa liczba kierunków kształcenia.

Co się zmieni?

Studenci z Sulechowa pozostaną na miejscu. Będą mieć zajęcia z tymi samymi wykładowcami, będą korzystać ze swojej biblioteki i spać w znajomych sulechowskich akademikach. Tylko w salach wykładowych, laboratoriach i na korytarzach będzie tłoczniej. Pojawią się w nich studenci Uniwersytetu. Ponadto absolwenci z Sulechowa otrzymają dyplomy Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Informacja, na którą najbardziej czekają tegoroczni maturzyści brzmi następująco: w tegorocznej rekrutacji nic nie ulega zmianie!

PWSZ w Sulechowie przekształcając się w Wydział Zamiejscowy w Sulechowie UZ przedstawia ofertę studiów pierwszego stopnia o charakterze praktycznym i rekrutuje na kierunki >>> http://www.pwsz.sulechow.pl/rekrutacja

Uniwersytet Zielonogórski, największa państwowa uczelnia w Lubuskiem, oferuje bogatą i szeroką ofertę na I, II i III stopniu studiów i rekrutuje na kierunki  >>> http://rekrutacja.uz.zgora.pl

Zapraszamy do nas – poznajcie moc połączenia!

Masz pytania? Zadzwoń do nas 68 352 83 07 lub napisz:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie, ©2019