Magnificencjo Rektorze, Wysoki Senacie, zaproszeni goście i Wy Drodzy studenci.

Dokładnie rok temu zaszczytnie witałam nowych i obecnych studentów w tych pięknych murach.  Dziś również w sposób szczególny chciałbym powitać studentów pierwszego roku i pogratulować wyboru uczelni. Jako jej świeży absolwent mogę zapienić że wasza decyzja jest bardzo dobra. Przed Wami otwierają się nowy rozdział w życiu i rozpoczyna wspaniała przygoda z nauką i kształtowaniem swojej przyszłości. Ten rozdział to kilka lat spędzonych na sulechowskiej uczelni, który będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Czekają was zarwane noce, nie tylko przez naukę do egzaminów, gwarantuje, że każdy z was dowie się ile może wytrzymać bez snu, wielu z was stanie się bardzo kreatywnymi osobami lub jeszcze bardziej niż już są. Czekają was również znajomości, które trwać będą nawet poza tymi murami, momenty, które będziecie wspominać przez następne lata.

Studiowanie to wyjątkowy czas w życiu młodego człowieka. To też krótki czas, dlatego drodzy studenci wykorzystajcie czas studiów na kształtowania swojego umysłu, charakteru i osobowości. W trudach zdobywania wiedzy pomogą Wam wykładowcy i pracownicy uczelni oraz starsi koledzy, wykorzystajcie wszystko co uczelnia wam daje. Przyjdzie taki dzień kiedy zaczniecie pisać CV. CV, które opisuje was pracodawcy dlaczego to akurat ciebie powinien wybrać, ale kartka A4 staje się za duża i pozostają puste miejsca. Tutaj to wam nie grozi. Macie możliwości odbywania praktyk w dużych firmach, możliwość zdobycia uprawnień i ukończenia bardzo wielu kursów i nie odkładajcie tego, zacznijcie już od początku, a praca będzie czekać na was zanim zdążycie odebrać dyplom ( skromnie się chwaląc tak było w moim przypadku) Przyjdzie taki dzień  w którym trzeba się wykazać i staniecie przed pytaniami których błędna odpowiedz będzie dużo kosztować. Pamiętajcie tu uczą praktycy dla których jesteście ważni, tu macie czas aby się do tego nia przygotować.

Studenci, życzę wam uśmiechu, samozaparcia i radości podczas całego okresu studiów w murach PWSZ w Sulechowie. Koledzy i koleżanki życzę wam obrony na 5. Drodzy wykładowcy Wam bardzo dziękuje za cierpliwość, wytrwałość, zrozumienie gdy ławka była lepsza od poduszki, a głos prowadzącego jak kołysanka, a zawłaszcza dziękuje za przekazaną wiedzę w imieniu własnym i w imieniu innych absolwentów.

 

Angelika Otlewska

absolwentka kierunku Energetyka, firma PROTON

 

Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie, ©2019