Atak hackerski na bazy danych PWSZ Sulechowie.
"Podczas ferii zimowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odnotowano atak hackerski na bazę danych uczelni. W wyniku ataku wykradzione zostały wyniki badań i analiz jakie prowadzone były przez zespół naukowców i ekspertów PWSZ w Sulechowie równolegle na wszystkich kierunkach od 3 lat...
Atak hackerski na bazy danych PWSZ Sulechowie.
"Podczas ferii zimowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odnotowano atak hackerski na bazę danych uczelni. W wyniku ataku wykradzione zostały wyniki badań i analiz jakie prowadzone były przez zespół naukowców i ekspertów PWSZ w Sulechowie równolegle na wszystkich kierunkach od 3 lat. Eksperci pracowali nad interdyscyplinarnym i innowacyjnym produktem, który miał zrewolucjonizować rynek i życie mieszkańców miast. Na koniec kwietnia 2016 prototyp produktu miał zostać przedstawiony Rekinom Biznesu, którzy mieli zadecydować o dofinansowaniu i wdrożeniu produktu jeszcze w tym roku.
Szukając rozwiązania, jak wywiązać się ze zobowiązania i przedstawić prototyp inwestorom, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa postanowiła zwrócić się z prośbą do uczniów i nauczycieli szkół średnich o pomoc w odtworzeniu procesu badań i koncepcji pomysłu, licząc na kreatywność, świeże podejście do problemu, energię oraz optymizm młodych ludzi.
Czy młodzież wesprze naukowców i stanie się częścią wielkiego projektu? Czy wspólnie uda się wygrać z czasem i dokończy badania z sukcesem? Czy mieszkańcy miast będą korzystać z nowego produktu?"
W taki nietypowy sposób zainaugurowaliśmy nowy projekt Uczelni Start UP! Grow UP! Projekt ma zachęcić młodzież szkół średnich do wspólnej gry i pokazać, że zabawa może być nauką, a nauka zabawą. Zachęcając do nieszablonowego myślenia, doświadczania oraz współpracy, uczniowie poznają proces powstawania produktu od koncepcji do wdrożenia. Pokonując kolejne wyzwania, rywalizując między sobą w angażujący sposób pozyskają wiedzę z różnych obszarów niezbędnych do wykonania zadania. Dowiedzą się również, jak rodzą się Start Up’u oraz jak działa siła argumentu i po co jest konkurencja. Na uczestników zabawy oraz reprezentującej szkoły czekają wartościowe nagrody, bo stawka jest ogromna.
Zabawa wspiera ideę nauki przez zabawę, pokazując, że dalsza edukacja ma sens i może być ciekawa.
Projekt jest skierowany do szkół średnich województwa lubuskiego. Realizowany będzie do końca kwietnia 2016 w cyklu 4rech spotkań. Finał zabawy przewidziany jest na koniec kwietnia 2016.