Atak hackerski na bazy danych PWSZ Sulechowie.

"Podczas ferii zimowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odnotowano atak hackerski na bazę danych uczelni.  W wyniku ataku wykradzione zostały wyniki badań i analiz jakie prowadzone były przez zespół naukowców i ekspertów PWSZ w Sulechowie równolegle na wszystkich kierunkach od 3 lat...

Atak hackerski na bazy danych PWSZ Sulechowie.

"Podczas ferii zimowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odnotowano atak hackerski na bazę danych uczelni.  W wyniku ataku wykradzione zostały wyniki badań i analiz jakie prowadzone były przez zespół naukowców i ekspertów PWSZ w Sulechowie równolegle na wszystkich kierunkach od 3 lat.  Eksperci pracowali nad interdyscyplinarnym i  innowacyjnym produktem, który miał zrewolucjonizować rynek i życie mieszkańców miast.  Na koniec kwietnia 2016 prototyp produktu miał zostać przedstawiony Rekinom Biznesu, którzy mieli zadecydować o dofinansowaniu  i wdrożeniu produktu jeszcze w tym roku.

Szukając rozwiązania, jak wywiązać się ze zobowiązania  i przedstawić prototyp inwestorom, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa postanowiła  zwrócić się z prośbą do uczniów i nauczycieli szkół średnich o pomoc w odtworzeniu procesu badań i koncepcji pomysłu, licząc na kreatywność, świeże podejście do problemu, energię oraz optymizm młodych ludzi.

Czy młodzież wesprze naukowców i stanie się częścią wielkiego projektu? Czy wspólnie uda się wygrać z czasem i dokończy badania z sukcesem?  Czy mieszkańcy miast będą korzystać z nowego produktu?"

 

W taki nietypowy sposób zainaugurowaliśmy nowy projekt Uczelni Start UP! Grow UP!  Projekt ma zachęcić  młodzież  szkół średnich do wspólnej gry i pokazać, że zabawa może być nauką, a nauka zabawą. Zachęcając do nieszablonowego myślenia, doświadczania oraz współpracy, uczniowie poznają proces powstawania produktu od koncepcji do wdrożenia.  Pokonując kolejne wyzwania, rywalizując między sobą  w angażujący sposób pozyskają wiedzę z różnych obszarów niezbędnych do wykonania zadania.  Dowiedzą się również, jak rodzą się Start Up’u oraz jak działa siła argumentu i po co jest konkurencja.  Na uczestników  zabawy oraz reprezentującej szkoły  czekają wartościowe nagrody, bo stawka jest ogromna.

Zabawa wspiera ideę nauki przez zabawę, pokazując, że dalsza edukacja ma sens i może być ciekawa.

Projekt jest skierowany do szkół średnich województwa lubuskiego.  Realizowany będzie do końca kwietnia 2016 w cyklu 4rech spotkań.  Finał zabawy przewidziany jest na koniec kwietnia 2016.

Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie, ©2019