Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018

 

W dniach 11 – 13 października 2018r. odbył się Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018 organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Część niniejszego wydarzenia miała zaszczyt współrealizować spółka Uniwersytetu Zielonogórskiego – Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o.

12 października na terenie Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o. w Kalsku odbyła się debata na temat produkcji i badania żywności. Mieliśmy zaszczyt gościć specjalistów w danej tematyce, którzy odpowiadali na pytania producentów żywności w dwóch panelach: „Współczesne wyzwania producentów żywności.” oraz „Nowoczesne trendy w produkcji żywności.”. Całe wydarzenie poprowadziła Pani Agnieszka Cegielska.

Równocześnie 12 października na terenie Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze, Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o. zrealizował debatę poświęconą tematyce wina. Nie obyło się bez wielu pytań od zgromadzonych gości. Na każde z nich mogli odpowiedzieć specjaliści z dziedziny winiarstwa. Całość wydarzenia została podzielona na dwa panele o tematyce: „Winiarstwo sposobem na biznes.”, „Współczesne trendy winiarskie.”. Prowadzącym był Pan Robert Makłowicz.

13 października na terenie Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o. w Kalsku odbyły się Targi Zdrowej Żywności. Pracownicy Spółki poprzez zaproszenie przedstawicieli różnych rodzajów aktywności fizycznej promowali zdrowy styl życia. Podczas Targów odbyły się prezentacje i degustacje: produktów tradycyjnych i regionalnych, żywności pochodzącej z upraw ekologicznych, wysokiej jakości miodów, wina, ekologicznych wyrobów mięsnych i wędlin, nabiału. Można było skorzystać z porad dietetyków, w tym także specjalistów z Instytutu Nauk o Żywności i Agrotechniki WZS UZ. Dodatkowo promowano aktywność fizyczną
u najmłodszych poprzez kolorowe atrakcje w postaci torów przeszkód oraz dmuchanych zamków. Animacje dla dzieci poprowadziły także studentki z Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dla miłośników fitness odbyły się warsztaty z Ewą Chodakowską. 

 

 

 

Wydział Zamiejscowy w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego, ©2018