XVI edycja polsko-niemieckiej konferencji „Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec – świat energii jutra”

7 listopada 2019 r. odbędzie się XVI edycja polsko-niemieckiej konferencji „Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec – świat energii jutra”.

Organizatorzy: Uniwersytet Zielonogórski (Filia UZ w Sulechowie), Lubuskie Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Energetyki, , Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Kraj Związkowy Brandenburgia, E.DIS AG, Izba Przemysłowo-Handlowa Wschodniej Brandenburgii.

Miejsce konferencji: Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie, ul. Armii Krajowej 51.

Rejestracja uczestników: 7 listopada od godz. 9.00, początek konferencji o godz. 10.00

Więcej informacji na stronach:

www.pnke.pl,

www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?energetyka-przygraniczna-polski-i-niemiec-swiat-energii-jutra-konferencja-polsko-niemiecka.

Patronat honorowy nad konferencją objął Minister Energii, Wojewoda Lubuski oraz Minister Gospodarki i Energii Kraju Związkowego Brandenburgia.

Patronat medialny: Gazeta Lubuska, Radio Zachód, cire.pl , Energetyka Cieplna i Zawodowa, Nowa Energia, BiznesAlert.pl, Trendy w energetyce, kirunekenergetyka.pl

 

 

 

 

 

 

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2019/2020

 

Informacje na temat stypendium, a także instrukcja wypełnienia oraz wzór wniosku podane są na stronie:

https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-na-temat-stypendiow-ministra-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego-za-znaczace-osiagniecia-dla-studentow-na-rok-akademicki-20192020.

Wypełnione wnioski o stypendium ministra na rok akademicki 2019/2020 należy przesyłać do dnia 22.10.2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Prof. Leszek Kania ma szansę na wygranie konkursu „Książka Historyczna Roku”

 

Jury Konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego nominowało 32 książki, które wezmą udział w III etapie konkursu, organizowanego przez Telewizję Polską, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz Narodowe Centrum Kultury. W tym roku wydawnictwa i rektorzy szkół wyższych zgłosili do konkursu 118 publikacji. Konkurs „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego w 2019 roku odbywa się po raz dwunasty. Celem Konkursu jest popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

Czytelnicy mają możliwość głosowania na „Książkę Historyczną Roku” w dwóch kategoriach, tj. „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” oraz „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Tytuły, które w danej kategorii uzyskają najwięcej głosów dołączą do zwycięskich książek wybranych przez jurorów. Wśród nich jest książka prof. Leszka Kani z Filii Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie „Wyroki bez apelacji. Sądy polowe w Wojsku Polskim w czasie wojny z Rosją Sowiecką 1919-1921”, wydana przez Oficynę Wydawniczą Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Zachęcamy wszystkich na oddanie na nią głosu! Głosowanie odbywa się internetowo na stronie www.ksiazkahistorycznaroku.pl i potrwa do 31 października br.