Uczelniana Rada ds. Jakości Kształcenia i Parlament Studencki zapraszają
do udziału w konkursie

 

AKCJA EWALUACJA – OCEŃ BELFRA

Na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczyna się kolejna (XI) edycja ewaluacji. Ocena prowadzących zajęcia dokonywana jest przez studentów i doktorantów po zakończeniu zajęć. Ważne! Studencka ocena prowadzących zajęcia będzie uwzględniana przy okresowej ocenie nauczycieli akademickich. Ankieta zostanie udostępniona studentom i doktorantom od 21 stycznia 2019 r. do 28 lutego 2019 r. 

Biorąc udział w ankiecie, jednocześnie bierzecie udział konkursie. Możecie wygrać dla siebie jedną z trzech kart podarunkowych o wartości 500 zł lub Dzień Rektorski dla swojego wydziału!

Zachęcamy do wzięcia udziału w ankietach. Więcej informacji w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Informacja dla studentów.docx)Informacja dla studentów.docx[ ]20 kB

 

 Studenci TURYSTYKI I REKREACJI III roku!
Można już odbierać skierowania na praktykę wraz z 1 egzemplarzem porozumienia w pokoju nr 9 w budynku A w Sulechowie.

Nie dotyczy to osób, które wnioskowały o zwolnienie z praktyki. 

 


ODBIÓR SKIEROWAŃ NA PRAKTYKĘ - ADMINISTRACJA III ROK

Studenci ADMINISTRACJI, którzy będą realizowali praktyki zawodowe w roku akademickim 2018/2019 proszeni są o odbiór skierowań wraz z 1 egzemplarzem porozumienia w pokoju nr 9 w budynku A w Sulechowie. Nie dotyczy to osób, które wnioskowały o zwolnienie z praktyki.

 

Szkolenia antykorupcyjne na platformie e-learningowej Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach projektu „Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych” realizowanego przy dofinansowaniu środków Komisji Europejskiej uruchomiło internetową platformę e-learningową zawierającą szkolenia antykorupcyjne dedykowane pracownikom administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorcom oraz studentom i młodzieży.

Przedstawione treści zostały podzielone na trzy moduły tematyczne: korupcja w administracji publicznej, korupcja w biznesie, przeciwdziałanie korupcji.Każdy moduł został uzupełniony szeregiem praktycznych przykładów, wskazówek i zasad postępowania w przypadku zaistnienia korupcji. Każdy blok tematyczny zakończony jest testem wiedzy, którego pomyślne zaliczenie skutkuje otrzymaniem stosownego certyfikatu.

Platforma e-learning dostępna jest pod adresem http://szkolenia-antykorupcyjne.edu.pl, za pośrednictwem stron internetowych www.cba.gov.pl oraz http://antykorupcja.gov.pl/.

 Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018

 

W dniach 11 – 13 października 2018r. odbył się Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018 organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Część niniejszego wydarzenia miała zaszczyt współrealizować spółka Uniwersytetu Zielonogórskiego – Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o.

12 października na terenie Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o. w Kalsku odbyła się debata na temat produkcji i badania żywności. Mieliśmy zaszczyt gościć specjalistów w danej tematyce, którzy odpowiadali na pytania producentów żywności w dwóch panelach: „Współczesne wyzwania producentów żywności.” oraz „Nowoczesne trendy w produkcji żywności.”. Całe wydarzenie poprowadziła Pani Agnieszka Cegielska.

Równocześnie 12 października na terenie Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze, Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o. zrealizował debatę poświęconą tematyce wina. Nie obyło się bez wielu pytań od zgromadzonych gości. Na każde z nich mogli odpowiedzieć specjaliści z dziedziny winiarstwa. Całość wydarzenia została podzielona na dwa panele o tematyce: „Winiarstwo sposobem na biznes.”, „Współczesne trendy winiarskie.”. Prowadzącym był Pan Robert Makłowicz.

13 października na terenie Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o. w Kalsku odbyły się Targi Zdrowej Żywności. Pracownicy Spółki poprzez zaproszenie przedstawicieli różnych rodzajów aktywności fizycznej promowali zdrowy styl życia. Podczas Targów odbyły się prezentacje i degustacje: produktów tradycyjnych i regionalnych, żywności pochodzącej z upraw ekologicznych, wysokiej jakości miodów, wina, ekologicznych wyrobów mięsnych i wędlin, nabiału. Można było skorzystać z porad dietetyków, w tym także specjalistów z Instytutu Nauk o Żywności i Agrotechniki WZS UZ. Dodatkowo promowano aktywność fizyczną
u najmłodszych poprzez kolorowe atrakcje w postaci torów przeszkód oraz dmuchanych zamków. Animacje dla dzieci poprowadziły także studentki z Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dla miłośników fitness odbyły się warsztaty z Ewą Chodakowską. 

 

 

 

 

Najnowsze Wydanie Specjalne dot. Pracy i Edukacji Magazynu SEMESTR już jest!

 * www.facebook.com/MagazynSemestr/posts/1212759935546358

 * oraz do pobrania: www.issuu.com/semestr/docs/jesien_2018?ff

 A w Wydaniu:

 (1) Praca, praktyki i staże - wszystkie branże - oraz Targi Pracy

 (2) Kontynuacja edukacji - w Polsce i innych krajach UE

 (3) Promocje dla studentów! - także finansowe

 (4) Języki obce dla studentów - angielski na Malcie

 (5) Turystka, narty, snowboard - Alpy dla studentów

 

Więcej pod ww. linkami, a pełne wydanie drukowane - na uczelniach w i Biurach Karier.

  

Oraz zebrane poprzednie Kompendia:

 * Praca: www.issuu.com/semestr/docs/hr-index?ff  ,  www.issuu.com/semestr/docs/hr?ff

 * Edukacja: www.issuu.com/semestr/docs/semestr-dzialy-edu/3?ff

 * Turystyka www.https://issuu.com/semestr/docs/winter-acc?ff

 

Polecamy i zapraszamy!

 

Studenci, którzy odbywają praktykę mają obowiązek dołączenia do Dziennika praktyk Ankiety oceny praktyki, która zamieszczona jest na stronie: http://www.wzs.uz.zgora.pl/dziekanatmenu/praktyki-zawodowe. Część A wypełniana jest przez Studenta w systemie Dziekanat, natomiast część B wypełnia Pracodawca.

 

Wydział Zamiejscowy w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego, ©2018