Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

 


W dniach 8-10 listopada 2021r. zapraszamy studentów i absolwentów UZ na cykl szkoleń i konsultacji z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz pozyskiwania instrumentów finansowych na start w ramach ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI na UZ!

 

Tym razem naszym hasłem przewodnim będzie Biznes Jutra!

 

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, zaplanowane wydarzenia będą odbywały się w formie online. Zapisy na stronie: http://www.bk.uz.zgora.pl/index.php?warsztaty

 

PROGRAM 2021

 

Poniedziałek 8.XI

 

g. 9.00-13.00 dyżur eksperta „Prawa i obowiązki wobec ZUS"
ZUS Oddział w Zielonej Górze Tel. 68 329 44 22

 

g. 11.00 Webinar LIVE na: Fb „Jak zarejestrować swoją firmę i skąd pozyskać środki na jej rozwój?"

 

BIURO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ URZĄDU MIASTA Zielona Góra i GŁÓWNY PUNKT INFORMACYJNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH w Zielonej Górze

 

Wtorek 9.XI

 

g. 9.15 Webinar: „Jak z pomocą Internetu zdobyć klientów w nowej rzeczywistości?"

 

GOOGLE I POLSKI FUNDUSZ ROZWOJU

 

g.10.00-14.00 dyżur eksperta „Pracuj legalnie!"
OKRĘGOWA INSPEKCJA PRACY Tel. 68 451 38 34

 

g. 17.00 Webinar: „Cyberbezpieczeństwo dla studentów zakładających lub prowadzących firmę
CYBER SECURITY

 

Środa 10.XI

 

g. 9.00-13.00 dyżur eksperta „Dofinansowania i pożyczki dla przedsiębiorczych studentów"
LUBUSKI FUNDUSZ POŻYCZKOWY -Tel. 68 329 78 28, Kom. 601 798 683

 

g. 13.00 Webinar: „Jak stworzyć swoją przestrzeń zawodową?
OŚRODEK WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ w Zielonej Górze  

 

Załączniki:
Pobierz plik (ŚTP 2021.jpg)ŚTP 2021.jpg[ ]123 kB

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ABSOLWENT EXTRA (ogłoszonego Zarządzeniem JM Rektora nr 121 z 16 sierpnia 2021 r.),  który ma celu promowanie wyróżniających się absolwentów poszczególnych wydziałów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Poprzez prezentację sylwetek, osiągnięć, kompetencji i możliwości, daje on szansę na jeszcze lepsze przedstawienie się pracodawcom, budowanie potencjału na przyszłość, lepszy start w życiu zawodowym.  Uczestnikiem konkursu może zostać absolwent, który w roku akademickim 2020/2021 ukończył studia pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolite magisterskie.

 

 

 

Sylwetki Laureatów konkursu,  będą prezentowane i promowane - przez miesiąc - poprzez indywidualne wywiady, artykuły, reportaże, prezentacje multimedialne, filmy w mediach akademickich Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Niech Cię zobaczą, niech Cię usłyszą! Jesteś Wyjątkowy! Czekamy na Twoje zgłoszenie!

 


Szczegółowe informacje oraz dokumenty dostępne są na naszej stronie: http://www.bk.uz.zgora.pl/index.php?absolwent-extra

 

 

 

 

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy Was serdecznie na do udziału w wydarzeniu "Gra o Karierę - Biura Karier dla Ciebie".

 

W dniach 17-21 maja 2021 r. macie szansę skorzystać z ciekawych webinarów, warsztatów, konsultacji oraz szkoleń w formie on-line  – sami zadecydujcie w czym chcecie wziąć udział.

 

Harmonogram i linki do zapisów znajdują się na stronie:www.bk.uz.zgora.pl

 

 

 

W tym roku chcemy szczególnie zwrócić uwagę na aktywizację zawodową osób ze szczególnymi potrzebami - studentów z niepełnosprawnościami.

 

Zapraszamy Was do skorzystania z przygotowanej dla Was oferty."

 

 

Drodzy Studenci,

w czerwcu swoje sprawy związane z tokiem studiów będziecie załatwiać w Biurze Obsługi Studenta (BOS-ie), które zastąpi dotychczasowy Dziekanat. Tam uzyskacie wszelkie potrzebne zaświadczenia, przedłużycie legitymację, złożycie wszystkie wnioski wnikające z Regulaminu Studiów (np. wniosek o urlop, o warunkowe zaliczenie semestru, o przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej), złożycie pracę dyplomową, odbierzecie dyplom ukończenia studiów. Natomiast sprawy świadczeń dla studentów (stypendia, zapomogi, akademiki) będą realizowane poza BOS-ami - w Dziale Spraw Studenckich.

Przewidziano cztery BOS-y, a każdy z nich będzie obsługiwał kilka różnych wydziałów. Celem tej zmiany jest przede wszystkim poprawa jakości obsługi studentów i ujednolicenie zasad prowadzonej dokumentacji oraz większa dostępność do kadry administracyjnej.

BOS-y będą czynne dla studentów od poniedziałku do czwartku oraz w soboty - dla studentów niestacjonarnych i uczestników studiów podyplomowych. Obsługa studentów z Filii w Sulechowie będzie się tam odbywała do końca sesji poprawkowej 2020/2021, a potem w BOS-ie Nr 2.

BOS-y to jest wielka zmiana w zakresie administracyjnej obsługi studentów. Natomiast niezmiennie waszym opiekunem jest Dziekan, a osobą do pierwszego kontaktu działającą w jego imieniu jest Prodziekan. Do niego kierujcie wszelkie wnioski, pytania, problemy związane z Waszym pobytem na uczelni. Oprócz dyżurów na wydziale każdy Prodziekan będzie także dyżurował w gabinecie przy BOS-ie, więc łatwo go znajdziecie. Oczywiście w obecnym czasie pandemii podstawowym sposobem kontaktu jest korespondencja e-mailowa.

Niebawem na stronach internetowych wydziałów w zakładce „Biuro Obsługi Studenta” pojawią się szczegółowe informacje na temat BOS-ów. Zanim to jednak nastąpi wszystko będzie działać według obecnego porządku.

Pierwszą studencką aktywnością związaną z BOS-ami jest konkurs na ich identyfikację wizualną, zachęcam do wzięcia w nim udziału. Na zwycięzcę oprócz satysfakcji, że jego projekt będzie nawigował studentów po Uniwersytecie czeka nagroda 2000zł.

Prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski
Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego

Lista BOS-ów:
 

BOS_1: Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Prawa i Administracji /

budynek A-16 (Kampus B), kolor niebieski;
 

BOS_2: Wydział Mechaniczny, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Wydział Nauk Biologicznych, Wydział Artystyczny, Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, Wydział Fizyki i Astronomii / budynek A-8 (Kampus A), kolor zielony;


BOS_3: Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, Wydział Ekonomii i Zarządzania /

budynek A-2 (Kampus A), kolor fioletowy;
 

BOS_4: Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu / budynek F (ul. Zyty), kolor pomarańczowy.

Załączniki:
Pobierz plik (Intermarche.pdf)Praca dla studentów i uczniów[ ]400 kB

Drodzy Studenci!

 

Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego zachęca do zgłaszania się chętnych studentów/studentek do działania w Studenckiej Komisji Wyborczej.

 

Kto może się zgłosić?

1.      każda osoba posiadająca status studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego;

2.      student, który nie jest członkiem organów Samorządu Studenckiego tzn. Parlamentu Studenckiego, Rady Mieszkańców, Studenckiej Komisji Rewizyjnej.

 

Do najważniejszych zadań członków Studenckiej Komisji Wyborczej należy:

1.      przyjmowanie i weryfikacja kandydatur do organów Samorządu Studenckiego oraz do organów wyborczych i kolegialnych Uczelni pod względem formalnym;

2.      przygotowanie kart wyborczych i list wyborców;

3.      przeprowadzenie wyborów do organów wyborczych oraz kolegialnych na Uczelni;

4.      czuwanie nad prawidłowością przebiegu wyborów;

5.      ustalenie i ogłoszenie kalendarza wyborczego.

 

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą poniższego formularza do 10 maja br. do godziny 24:00.

https://docs.google.com/forms/d/1KKXZDrn2M9XbTupBuvFDhnDsY8Y29x9AfDNY1k5hjkM

 

Z osobami, które zgłosiły swoją chęć działania w Studenckiej Komisji Wyborczej skontaktujemy się telefonicznie.

 

Rusza czwarta edycjia Legii Akademickiej. Link do biuletynu informacyjnego nr 1 na temat Legii Akademickiej dostępny na platformie SWAY:

https://cutt.ly/Biuletyn1

Od 5.03.2021 r. rozpoczęła się rekrutacja, na stronie http://rekrutacja.uz.zgora.pl/rekrutacja-do-legii-akademickiej/ dostępny jest wniosek OCHOTNIKA  w sprawie przyjęcia na zajęcia w części teoretycznej programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka” wraz z oświadczeniem  RODO.

 

           

 

Ruszył nabór wniosków do projektu dla najwybitniejszych studentów „Najlepsi z najlepszych! 4.0.”

 

 

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza do składania wniosków w ramach projektu wsparcia kreatywności, innowacyjności oraz rozwoju naukowego wybitnych studentów „Najlepsi z najlepszych! 4.0”.

 

Program jest przeznaczony dla studentów studiów I/II stopnia, którzy znają co najmniej jeden język obcy na poziomie nie niższym niż B2 i otrzymali pozytywną opinię na temat dotychczasowej aktywności naukowej.

 

Uczestnicy programu  otrzymają dofinansowanie udziału w międzynarodowych konkursach, zawodach czy konferencjach. Przyznane środki będą mogli przeznaczyć na pokrycie kosztów podróży, opłat wstępnych lub zakup materiałów i aparatury niezbędnej do przygotowania projektów.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie.

 

Zgłoszenia na obowiązującym formularzu (załącznik nr 1) wraz z kosztorysem (załącznik nr 2), CV (załącznik nr 3) i oświadczeniem uczestnika projektu (załącznik nr 4) można składać do Sekretariatu Prorektora ds. Studenckich do 10 marca drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania podejmuje Minister Edukacji i Nauki.

 

Szczegółowe informacje oraz wzory niezbędnych dokumentów dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/projekt-wsparcia-wybitnych-studentow-najlepsi-z-najlepszych-40-rozpoczety?utm_source=Ministerstwo+Edukacji+i+Nauki&utm_medium=biuletyn%40nauka.gov.pl&utm_campaign=Biuletyn+MEiN%2C+19+lutego+2021+r